ET HÅNDMALET REKLAMESKILT FOR MITCHELLS PRISAFGRØDECIGARETTER.
4375113. ET HÅNDMALET REKLAMESKILT FOR MITCHELLS PRISAFGRØDECIGARETTER.
'Mitchell's „Prize Crop“ cigaretter 10 for 6d 20 for 1'- Made In Scotland', det 20. århundredes reklameskilt om bord, der viser en pakke Prize Crop-cigaretter med tartanbaggrund, signeret A. Buck, stemplet på bagsiden med copyright for 'James Laworth & Bro., LTD. London.', 76 cm x 50,5 cm.
Med mærker og slid, der svarer til alderen, med noget tungere slitage på steder og tab i nederste højre hjørne, kantslid.