4375013. ET HÅNDMALET EXIDE REKLAMESKILT.
'Exide til belysning --- og en hurtig start BATTERIET til DIN BIL.', model af reklameskilt fra det 20. århundrede om bord, der viser forlygter på en hare, stationær og i bevægelse, indskrevet i nederste kant“ IOM/53/1/33 Denne plakat tilhører Exide Batteries og skal udleveres efter anmodning Plakat nr. 6073', stemplet på bagsiden med copyright for 'James Laworth & Bro., LTD. London.', 74 cm x 49 cm.
Med mærker og slid, der svarer til alderen, noget udtværing og kantslid, overfladetab i nederste venstre hjørne.