ET HÅNDMALET HERCULES CYCLES REKLAMESKILT.

4374557. ET HÅNDMALET HERCULES CYCLES REKLAMESKILT.

'The Choice Of Modern Youth Hercules Cycles', det 20. århundredes reklameskilt om bord, der viser en smilende dame og en cykel, påskrevet 'Rough Sketch', stemplet på bagsiden med copyright for 'James Laworth & Bro., LTD. London.', 53 cm x 38 cm.

Med mærker og slid, der svarer til alderen, nogle fugt og snavsede mærker ofte til venstre side, det ene hjørne med nogle skader.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 188