4373763. MCINTOSH. ET HØJBORD I TEAK.
Højbrættet i teak fra omkring 1960'erne med flere hylder og et faldrum foran over en lang monteret bestikskuffe og en kort skuffe, den nederste falddør afslører to hulrum, hævet på drejede ben, etiket til et skuffeinteriør, 158 cm højde, 111,5 cm bredde, 43 cm dybde.
Med noget tungere slid/mærker på overfladen over skufferne mangler en magnet fra den store falddør, noget slid og ridser andre steder, men generelt i solid stand.