4370858. SPISEBORD, bejdset bøg, sent 1900-tal.
Højde ca. 73, 160 (maks. 206) x 95 cm
To indsatsplader ca. 46 cm hver (kun 1 indsatsplade kan bruges ad gang/bordet kan ikke trækkes ud til to påfyldningsplader).
Mindre slitage, mindre pletter og mærker, 1 ekstra indsatsskive medfølger.