4370792. TO HÅNDMALEDE ALTID FÆRDIGE REKLAMESKILTE (2).
'Ever Ready Cycle Lamps Ever Ready Everywhere Anywhere Always' og 'Ever Ready Head Lamp', det 20. århundredes selvstående reklameskilt om bord med displaybokse, hvoraf den ene viser et par på en cykel, der kører forbi en frustreret cyklist, den anden viser en mekaniker med en hovedlommelygte, der skifter dæk til en dame, hver stemplet bagpå med copyright for 'James Laworth & Bro., LTD. London.', største måler 43cm x 31cm. (2).
Med mærker og slid, der svarer til alderen, nogle skrammer og kantslid, er en displayboks løsnet på siden.