4367495. ET HÅNDMALET MARSPEN REKLAMESKILT.
'Køb din battey her og nyd udsendelsen af disse sportsbegivenheder', det 20. århundredes reklameskilt om bord, der viser Marspen-batterier omgivet af forskellige sportsbegivenheder med datoer, stemplet på bagsiden med copyright for 'James Laworth & Bro., LTD. London.', 76 cm x 51 cm.
Med slid og mærker svarende til alder, fugtmærker og noget kantslid.