ET HÅNDMALET AUSTIN REKLAMESKILT.

4367360. ET HÅNDMALET AUSTIN REKLAMESKILT.

„Være for sent? Ikke i Austin. Austin For Dependability“, det 20. århundredes reklameskilt om bord, der viser et par i telefonen ved siden af en Austin-bil, påskrevet 'Rough sk', stemplet på bagsiden med copyright for 'James Laworth & Bro., LTD. London.', 71,5 cm x 54 cm.

Med mærker og slid, der står i forhold til alder, fugtighedsmærker og skrammer i kanterne, har det indsatte design tab, hvilket medfører, at et tidligere forsøg på designet bliver synligt.

Tema

A Private Collection Of Hand-Painted Advertising Signs

Få foretaget en gratis vurdering!

Tema

Antal besøg: 208