CIRKEL AF EDWIN-MESTRE (BRITISK, 19. ÅRHUNDREDE).

4366851. CIRKEL AF EDWIN-MESTRE (BRITISK, 19. ÅRHUNDREDE).

Figurer, hest og vogne før en bondegård
Olie på lærred
29 x 55 cm (11.5in x 21.75in) - billedstørrelse
42 x 67 cm (16,5 tommer x 26,5 tommer 0 - samlet størrelse inklusive forgyldt ramme.
Proveniens: Mandells Galleri, Elm Hill Norwich.

Relineret lærred med overmaling synligt under UV-inspektion, klar til at hænge.

Få foretaget en gratis vurdering!

Olie på lærred

Antal besøg: 249