Foldebord, alrot, Mälardalen, 1800-tallet.

4366226. Foldebord, alrot, Mälardalen, 1800-tallet.

Diameter ca. 79 cm, højde 69 med foldet bordplade.

Aldersrelateret slid, finerskader, tørre revner, ridser, slagmærker. bordplade med fugtpletter, stik mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 428