PORTRAITMALER UM 1830. portræt par (2).

4366037. PORTRAITMALER UM 1830. portræt par (2).

Portrætmaler fra 1800-tallet, portræt af et velhavende par, olie på lærred, dobbelt og bagpå med stof, begge signeret med svær at læse, sandsynligvis 'J. B. P (..) Brants f. ', ca. 68 x 54,5 cm, med ramme ca. 82 x 69 cm

PROVENIENCE: Slesvig-Holstens private samling, erhvervet i England i 1970'erne.

Lærreder blev fordoblet og dækket igen med stof på bagsiden, delvist med craquelure og minimal gnidning.

Få foretaget en gratis vurdering!

Adresse
Hamburg - Bahrenfeld

Hamburg - Bahrenfeld
Gasstraße 4b
22761 Hamburg
Tyskland

Placering
Gemälde-Wand oben
Antal besøg: 200