ET HÅNDMALET AUSTIN REKLAMESKILT.

4365180. ET HÅNDMALET AUSTIN REKLAMESKILT.

'See Britain first - In a British Austin', det 20. århundredes reklameskilt om bord, der viser en Green Austin-bil i Corfe Castle, Dorset og signeret 'Rough sketch, Mills', stemplet på bagsiden med copyright for 'James Laworth & Bro., LTD. London.', 42 cm x 28 cm.

I god generel stand, lidt slid og mærker, kantslid og misfarvningsområder.

Tema

A Private Collection Of Hand-Painted Advertising Signs

Få foretaget en gratis vurdering!

Tema

Antal besøg: 680