KNIFE HITLER JUGEND, Tredje Rige.

436184. KNIFE HITLER JUGEND, Tredje Rige.

Forniklet beslag med bakelit grebplader, emaljeret hagekors emblem.
Usigneret klinge med stor ricasso, tydeligt synlig krydsning, sortlakeret skede med lædervedhæng.
Knivlængde 24,5 cm.

Herkomst: Den oprindelige ejer modtog efter sigende kniven i 1942.

Brugsslitage, der mangler en nitte til Brugsslitage, spidsen er let bøjet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Knivlængde 24,5 cm.

Antal besøg: 19.343