4360326. BACKGAMMON SPILLEBORD, neo-rococo, fra det 19. århundrede.
Sammenklappelig bordplade i bunden med backgammon spillebane med spillebrikker.
Længde ca. 90, dybde 42, højde 79 cm, bordpladens mål foldet ca. 84x90.
Brugsslitage, mærker ridser, tørre revner, solbleget.