WOHL CARL HANSEN (1874-1923). Sejlskibe ud for kysten.

4354636. WOHL CARL HANSEN (1874-1923). Sejlskibe ud for kysten.

sandsynligvis Carl Hansen (1874-1923), sejlskibe ud for kysten, olie på lærred, 1926, monogrammet og dateret, ca. 31 x 42, med ramme ca. 48 x 59 cm.

Overfladen er lidt snavset.

Få foretaget en gratis vurdering!

Overfladen er lidt snavset.

Adresse
Hamburg - Bahrenfeld

Hamburg - Bahrenfeld
Gasstraße 4b
22761 Hamburg
Tyskland

Placering
Gemälde-Wand oben
Antal besøg: 160