Bordsæt, sølv/glas, Danmark, ca. 1900.

4352401. Bordsæt, sølv/glas, Danmark, ca. 1900.

Løs glasindsatskål med slibet indretning. Diameter ca. 27, højde 25 cm.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Kantstødt. Tungt pudset, underliggende metal synligt.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 122