SOLUR, kobber, midten af det 20. århundrede.

4345358. SOLUR, kobber, midten af det 20. århundrede.

Kobber solur med pilindretning, understøttet af en mandsfigur i forgyldt metal, base i sort blomsterdekoreret plade. Højde ca. 150 cm.

Noget overfladeslid, mærker, malingstab, ar.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 399