EUGÈNE FEUILLATRE, VASE.

EUGÈNE FEUILLATRE, VASE.
4340813. EUGÈNE FEUILLATRE, VASE.

Art Nouveau, emaljeværk i farver med sommerfugle i hvedemarker, delvist forgyldt sølv, stemplet „FEUILLATRE“, Frankrig, ca 1900, højde 15 cm.

Håndtering af slid, repareret kantskader.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 396