4335161. EN SAMLING AF ANTIKKE OPSLAGSBØGER (ANTAL).
For at inkludere Frank Wootton landskabsmaleriet af Frank Wootton, Ralph Lewis Sir William Russell Flint, Ron Ranson Edward Seago årgangene, Vivienne Couldrey Alfred Sisley den engelske impressionist, malerierne af Bernard Dunstan, Ron Ranson Edward Seago, malerierne af John Ward, Fred Cumming RA en figur i landskabet, Michael Spender kunsten af Pamela Kay, Udvalgt maleri af L S Lowry olier og akvareller, Ken Howard et personligt billede, Marius hollandske malerier fra det 19. århundrede, Stella A Walker Sportskunst England 1700-1900, E H H Archibald Ordbog over sædemalere, Christopher Wood-ordbog over victorianske malere osv. Den største 33 cm dyb.
almindelige mærker og slid, skrammer og tab på dæksler osv.