MANCHETKNAPPER, art deco, 835 sølv.

4322254. MANCHETKNAPPER, art deco, 835 sølv.

Art deco manchetknapper lavet af 835 sølv, omkring 1925, let buede forgyldte displaysider med diskret hamret dekoration, stemplet 835 sølv smykke mærke Rusch vægt 10,6 gram, størrelse på displaysiderne 18 x 13 mm.

Smukt bevaret.

Få foretaget en gratis vurdering!

Smukt bevaret.

Antal besøg: 151