SPISESUMSGRUPPEN, 7 dele, gustaviansk stil, umærket, anden halvdel af det 20. århundrede.
431840. SPISESUMSGRUPPEN, 7 dele, gustaviansk stil, umærket, anden halvdel af det 20. århundrede.
Rundt bord, diameter ca 120 cm, højde 73 cm + 2 indlæg med kantbredde på 48 + 3 uden kantbredde på 48 cm. Indeholder 2 støtteben, ikke identiske med bordets ben.
6 stole, løse sæder.
Slitage, tab af farve, delvis falmet og let gulnet i tonen.
Pletter, mærker. Fleuroner på stole kontra borde ikke identiske.
6 stole, løse sæder.