CONRAD PASTOR (19. JAHRHUNDERT). Bodensefischer.

4313393. CONRAD PASTOR (19. JAHRHUNDERT). Bodensefischer.

Conrad Pastor, Bodensøfisker, olie på lærred, omkring 1880, signeret „C Pastor“, ca. 90 x 65 cm, med ramme ca. 101 x 75 cm

Proveniens: Niedersachsens private samling, tidligere Christie's Amsterdam auktion 01.09.2005, nr. 159.

Lille lodret rivning (ca. 1,5 cm) i den øverste del af billedet, lærred let buet, fin kraquelure på steder.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 170