Langkasse ur, England, 18. århundrede /omkring 1800.

4306704. Langkasse ur, England, 18. århundrede /omkring 1800.

Kasse i mahogni træ, massivt og fineret. Aftagelig fastgørelse med ruder, messingskive med arabiske og romerske tal og hverdagsdisplay, messingapplikationer i hjørnerne. No.: P.S. London, Casper Breitfeldt. Pendul, 2 vægte, opviklingsnøgle og dørnøgle til rådighed.

ca. H. 255 cm x B 23 cm x D 22 cm.

Tegn på alder og brug. Der gives ikke en funktionel garanti.

Få foretaget en gratis vurdering!

Adresse
Hamburg - Bahrenfeld

Hamburg - Bahrenfeld
Gasstraße 4b
22761 Hamburg
Tyskland

Placering
Showroom vorne
Antal besøg: 254