4302128. RUDOLF HAUSNER (1914-1995). Adam med spindel.
Rudolf Hausner (1914-1995), Adam med spindel, farvelitografi, 1983, signeret og nummereret, eksemplar 37/350, ca. 42 x 62 cm, indrammet bag glas, ca. 62 x 80 cm.