ERIK LARSEN (1902-1975). tyrefægtning.

4301788. ERIK LARSEN (1902-1975). tyrefægtning.

Erik Larsen (1902-1975), tyrefægtning, olie på lærred, signeret, ca. 67 x 87 cm, med ramme ca. 79 x 99 cm

Den danske kunstner Erik Larsen er kendt for sine humoristiske og farverige scener fra København og Paris.

Trykpunkt nederst på billedet, lejlighedsvis flisning.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 301