429489. SERVERINGSDELE, 16 dele, porcelæn, "Vine", Arthur Percy, Gefle.
12 tallerkner, diameter 20 cm 2 dybe tallerkner, diameter 25 cm 1 tekande, længde 23,5 cm 1 sukkerskål med låg, længde ca 11 cm.
Slitage, krakeleringer, misfarvninger. Enkelt Kantstødt.