428484. SKAKSPIL, brædder og brikker, 20. århundrede.
2 komplette sæt stykker i plast og træ. 2 træplader. Plastdele mærket "Lowe". Størrelsen på brædderne ca 45 x 45 / 36,5 x 36,5 cm.
Slitage, ridser, skrammer, pletter. Træstykker med lejlighedsvise skader og 2 bønder gennemført.