W.H. SUGDEN. Stokesay Slot. Gotisk palæ i Shropshire.

428091. W.H. SUGDEN. Stokesay Slot. Gotisk palæ i Shropshire.

W H Sugden (maler 19./20. århundrede, aktiv i England); Akvarel på papir, signeret nederst til højre og dateret 1910, bag glas, pragtfuld guldramme. mål ca. Ramme 44x38cm.

Ramme med små ujævnheder, batt god.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 772