W.H. SUGDEN. Stokesay Slot. Gotisk palæ i Shropshire.
428091. W.H. SUGDEN. Stokesay Slot. Gotisk palæ i Shropshire.
W H Sugden (maler 19./20. århundrede, aktiv i England); Akvarel på papir, signeret nederst til højre og dateret 1910, bag glas, pragtfuld guldramme. mål ca. Ramme 44x38cm.