4279611. ROBERT GALLON (BRITISK, 1845—1925) „REGNBUE OM AFTENEN“.
Olie på panel, udateret, usigneret. Et subtilt atmosfærisk landskab, der skildrer en gård i skumringen under en lysende regnbue, præsenteret i en forgyldt træramme under glas, 41 cm x 29 cm inklusive ramme.
nogle mindre spåner og skrammer på rammen, lidt misfarvning.