VÆGLAMPER, 3 stk., Artium A4-2, og LAMPESKÆRTER, 3 stk., slutningen af det 20. århundrede.
425310. VÆGLAMPER, 3 stk., Artium A4-2, og LAMPESKÆRTER, 3 stk., slutningen af det 20. århundrede.
3 væglamper Artium, med skærme. Én skærm tilbage i original emballage. Højde 25 cm.
3 lampeskærme, uden ramme, angiveligt købt hos Firma Svenskt Tenn. Højde 14,5 cm.
Brugsslitage, To vægskærme gulnet, pletter og farve falmet i kanterne.