4249993. STOLE, 4+2, træ, Windsor model, 20. årh.
4 stole, Gemla DIÖ, Sverige. Åbent ryg med lameller og udskåret dekoration, bredde ca. 42,5, dybde 45 og højde 93,5 cm.
2 lænestole, uforet The Coydon Range, Webber Furniture, Surrey. Åbnet lysning med lameller og snitdekoration, bredde ca. 55,5, dybde 46 og højde 96,5 cm.
Lidt til hårdere slid, mærker, ridser, revner, små skader, pletter.