4249907. DKW, SB500, 1938, Tyskland.
Registreringsnummer: kopi af ældre registreringsbevis følger, nummerplade mangler
Motortype: 2 cylindre, 500cc, 2t
Motor og gearkasse nummer: 518637/68 S.G.50037 6999
Ramme nummer: 432428
Produktionsår: 1938
Måleposition: -
Oprindelsesland: Tyskland
Andet: Stoppet renovering.
Viewing: Digital
Buyer's premium:
Categories Motorcycles, Cars and Mopeds: 12.5% + SEK 80
Other: 25% + SEK 80
Some items are to be collected at another location, see item description.
No payment on site. Payment only by credit card on My pages on Auctionet or through bank transfer.
Motoren kører rundt.
Har stået stille i lang tid
Ikke komplet
Buler, ridser og rust vises
Delvist primer malet.
Der er ældre reparationer
Nogle dele er nyfremstillet.
Ramme nummer: 432428
Produktionsår: 1938
Måleposition: -
Oprindelsesland: Tyskland
Andet: Stoppet renovering.
Viewing: Digital
Buyer's premium:
Other: 25% + SEK 80
Motoren kører rundt.
Har stået stille i lang tid
Ikke komplet
Buler, ridser og rust vises
Delvist primer malet.
Der er ældre reparationer
Nogle dele er nyfremstillet.