DKW, SB500, 1938, Tyskland.

DKW, SB500, 1938, Tyskland.
4249907. DKW, SB500, 1938, Tyskland.

Registreringsnummer: kopi af ældre registreringsbevis følger, nummerplade mangler
Motortype: 2 cylindre, 500cc, 2t
Motor og gearkasse nummer: 518637/68 S.G.50037 6999
Ramme nummer: 432428
Produktionsår: 1938
Måleposition: -
Oprindelsesland: Tyskland
Andet: Stoppet renovering.

Viewing: Digital
Buyer's premium:
Categories Motorcycles, Cars and Mopeds: 12.5% ​​+ SEK 80
Other: 25% + SEK 80

Some items are to be collected at another location, see item description.

No payment on site. Payment only by credit card on My pages on Auctionet or through bank transfer.

Motoren kører rundt.
Har stået stille i lang tid
Ikke komplet
Buler, ridser og rust vises
Delvist primer malet.
Der er ældre reparationer
Nogle dele er nyfremstillet.

Tema

Kjell Karlzon Collection - Zündapp & DKW

Få foretaget en gratis vurdering!

Ramme nummer: 432428
Produktionsår: 1938
Måleposition: -
Oprindelsesland: Tyskland
Andet: Stoppet renovering.

Viewing: Digital
Buyer's premium:
Other: 25% + SEK 80

Motoren kører rundt.
Har stået stille i lang tid
Ikke komplet
Buler, ridser og rust vises
Delvist primer malet.
Der er ældre reparationer
Nogle dele er nyfremstillet.

Tema

Antal besøg: 657