WILHELM KÅGE. „Dragehvalp“, Gustavsberg studio.

4211620. WILHELM KÅGE. „Dragehvalp“, Gustavsberg studio.

Glaseret stentøj i okkergrøn glasur, omkring midten af det 20. århundrede, stemplet med studiohånden.

Højde ca. 11,5 cm.

Aldersrelateret slid.

Kunstner/designer

Wilhelm Kåge (1889–1960)

Tema

Eclectic & Decorative

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde ca. 11,5 cm.

Aldersrelateret slid.

Kunstner/designer

Wilhelm Kåge (1889–1960)

Tema

Eclectic & Decorative

Antal besøg: 1.232