VIOLA GRÅSTEN. Kat, akvarel, signeret, dateret 81.

4194258. VIOLA GRÅSTEN. Kat, akvarel, signeret, dateret 81.

Ifølge tekst a verso gave af Viola Gråsten i 1981 til Dag Widman, daværende Overintendent for Prins Eugens Waldemarsudde.

Billedmål inde i passepartout 29 x 51 cm.
Rammemål 44 x 65 cm.

Ikke undersøgt uden for rammen. Ramme med mindre mærker.

Tema

Formstad's Selected

Få foretaget en gratis vurdering!

Rammemål 44 x 65 cm.

Tema

Formstad's Selected

Antal besøg: 1.764