4190942. CHARLES BLACKLOCK (19. JAHRHUNDERT). Aften.
Charles Blacklock (? - 1893), Aften - Landskab med køer ved vandhullet, olie på panel, omkring 1880, signeret nederst til højre og dateret dårligt læseligt, ca. 17,5 x 25,5 cm, med ramme ca. 35 x 43 cm.