MASSE Sæt , 11 dele, inklusive Mari Simmulson, Ekeby, Thomas Hellström Nittsjö, 1900-tallet.

418971. MASSE Sæt , 11 dele, inklusive Mari Simmulson, Ekeby, Thomas Hellström Nittsjö, 1900-tallet.

Partiet indeholder blandt andet lysestager, tallerkener, vaser.
Rød skål, Mari Simmulson, Ekeby, diameter ca 15,5, højde 8 cm.
Figur/vase, Thomas Hellström, Nittsjö, højde 7,5 cm.

Slitage, ridser, krakeleringer. Figur/vase med glasurafslag på næb.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.062