Frugt, Gunnel Sahlin Kosta Boda skilt, højde ca. 11 cm.
Skål, Mats Jonasson, længde 36 cm.
4 drikkeglas, grøn fod, utydelig signatur, højde ca. 20 cm.
Vase, dekoration af gule striber, Sixten Wennerstrand Johansfors, højde 34 cm.
Brugsslitage, lejlighedsvise ridser.