ELLEN TROTZIG. „Bugten ved Vik“.

4158780. ELLEN TROTZIG. „Bugten ved Vik“.

Olie på lærred. Signeret Ellen Trotzig, a tergo med titlen. Bagside betrukket med avispapir dateret 1927. 53x55 cm (64x66 cm).

Mindre ridser.

Kunstner/designer

Ellen Trotzig (1878–1949)

Tema

Eclectic & Decorative

Få foretaget en gratis vurdering!

Mindre ridser.

Kunstner/designer

Ellen Trotzig (1878–1949)

Tema

Eclectic & Decorative

Antal besøg: 2.327