4157818. PAUL WUNDERLICH (1927-2010). Siegfried Lenz.
Paul Wunderlich (1927-2010), Siegfried Lenz, litografi, 1986, signeret og indskrevet e. a.', dateret i stenen, nederst til venstre med tørstemplet 'Matthieu Litho Schweiz,' ca. 69 x 49,5 cm, arkstørrelse ca. 76 x 54,5 cm
Paul Wunderlich skabte dette litografi i 1986 til en udstilling arrangeret af Statsmuseet Slesvig-Holsten i Slesvig i anledning af Siegfried Lenz' 60-års fødselsdag.