VÆGLYSE PLADE og LEYS, 3 par, messing, 1800-/1900-tallet.

41509. VÆGLYSE PLADE og LEYS, 3 par, messing, 1800-/1900-tallet.

Væglysplade med tre lysarme, Kopi Dalarna Museum, S. Svennerstedt Falun, højde 39 cm.
3 par lysestager, højde 14 - 21 cm.

Slitage, buler, vedhæng på lysarme beskadiget og en mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.863