KOMMODE, (formentlig) valnød.

KOMMODE, (formentlig) valnød.
414455. KOMMODE, (formentlig) valnød.

"Kommode", (formentlig) valnød, massiv og fineret.

Mål: 86 x 95 x 45 cm (højde x bredde x dybde) Valnøddetræet på kommoden med fire skuffer fremstår lidt rødere, varmere end vist her.
Skufferne er fuldt udtrækbare.

God bevaringstilstand. Delvis slitage på fællesarealer. Øverste toppanel ridset til venstre.

Få foretaget en gratis vurdering!

Auktionshaus von Brühl
Antal besøg: 1.328