414455. KOMMODE, (formentlig) valnød.
"Kommode", (formentlig) valnød, massiv og fineret.
Mål: 86 x 95 x 45 cm (højde x bredde x dybde) Valnøddetræet på kommoden med fire skuffer fremstår lidt rødere, varmere end vist her.
Skufferne er fuldt udtrækbare.
God bevaringstilstand. Delvis slitage på fællesarealer. Øverste toppanel ridset til venstre.