SUFFOLK, MANUSKRIPTINDENTURE, CHARLES I DATERET 1628.
4130518. SUFFOLK, MANUSKRIPTINDENTURE, CHARLES I DATERET 1628.
Indenturen dateret 1628 og skrevet til fakultetet i Freston Church i Suffolk for et sæde af C? Corbett, og skrevet på latin, signeret C Corbett, 32cm x 22cm.
generelle mærker og slid, der svarer til alderen, men generelt i god stand.