412779. ARTHUR PERCY. Gulvvase, stentøj, model CT, Gefle Porslinsfabrik, første halvdel af det 20. århundrede.
Stemplet. Hvid glasur, dekoration i relief. Højde 37 cm, diameter ca 34 cm.
Mindre Brugsslitage, enkelte mærker under fodringen.
Arthur Percy (1886–1976)