Sæt , 7 dele, inklusive Mary Gregory indretning, 1800-/1900-tallet.

40850. Sæt , 7 dele, inklusive Mary Gregory indretning, 1800-/1900-tallet.

Flaske i blå glasmasse, total højde 15,5 cm.
Kande, grøn glasmasse, højde 29 cm.
Bordpetroleumsfod, Mary Gregory dekor, højde 28,5 cm.
Vase, Mary Gregory dekor, højde 22 cm.
Vase, dekoration af jagtscene, højde 14 cm.
2 drikkeglas, poleret indretning, 1800-tallet, højde 9 cm.

Slitage, ridser. Ældre reparation på grøn kande. Huller i bunden af bordets petroleumsbund.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.515