PLANSCHVERK, botanik, "Handbuch der Botanik", udateret, 1800-tallet.

407488. PLANSCHVERK, botanik, "Handbuch der Botanik", udateret, 1800-tallet.

270 håndkolorerede stik. Håndpagineret i øverste ydre hjørne.
Halvfransk band.

Slitage, pletter, skader. Mindre insektangreb på bagsiden. Side 193 mangler. Titelside mangler. Ikke fuldt gennemgået.

Få foretaget en gratis vurdering!

Halvfransk band.

Antal besøg: 929