BOG, "Illustreret Havemagasin. Månedsblad for gartnere og venner i norden", bind IV, Göteborg, 1858-1862.

407422. BOG, "Illustreret Havemagasin. Månedsblad for gartnere og venner i norden", bind IV, Göteborg, 1858-1862.

Årgang 1-2 trykt hos Hedlund & Lindskog, Årgang 3-5 Handelstidinnings Bolags Tryckeri.

Hvert år indeholder hver 12 farvede plader. Årgang 1-2 indeholder desuden 6 ufarvede plader.
Halvfransk band.

Slitage, skader, pletter. En farvet tavle (Lind) mangler i år 2. Ikke fuldt gennemgået.

Få foretaget en gratis vurdering!

Halvfransk band.

Antal besøg: 861