4073432. EDGAR FREYBERG (GEB. 1927). Klit om aftenen.
Edgar Freyberg (f. 1927), Klit om aftenen, olie på lærred, signeret, signeret og med titlen igen på bagsiden, ca. 60 x 50 cm, med ramme ca. 70 x 60 cm.