Et bakkebord, Scheibe Produkt, 20. århundrede.

4057776. Et bakkebord, Scheibe Produkt, 20. århundrede.

Bakke med foldeben. Mærket. Indretning af blade, metal detaljer.
ca. 70 x 40 cm inklusive håndtag. Højde med udfoldede ben ca. 52 cm.

Slid og slitage. Emblemer. Ridser. Lidt vaklende, når den udfoldes. Delvis mangler poter i enden af foden.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 276